FSDKSH

qer112015

FSDKSH, jep dorëheqjen drejtori Astrit Beci

Pas skandalit të vjedhjes nëpërmjet skemës së barnave të rimbursueshme, ka dhënë dorëheqjen e parevokueshme drejtori i Fondit të Sigurimeve të Detyrueshme të Kujdesit Shëndetësor, Atsrit Beci.
transparent

qer132015

FSDKSH: Pas ikjes së Becit komandohet Milva Ikonomi

Pas dorëheqjes së Astrit Becit nga drejtor i Fondit të Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor, ky institucion do të drejtohet përkohësisht nga zv/ministrja e shëndetësisë, Milva Ikonomi.
transparent

qer262015

Skandali me rimbursimin e barnave, Gjykata e Apelit liron Pjerin Xhuvanin

Ish-drejtori i Fondit të Sigurimeve Shëndetësore të Tiranës, Pjerin Xhuvani, i cili u arrestua pak ditë më parë si personi kyç në skemën e vjedhjes nëpërmjet rimbursimit të barnave, është liruar nga Gjykata e Apelit duke lënë në fuqi masën "arrest shtëpie".
transparent

kor32015

Fondi i Sigurimeve Shëndetësore. Jep dorëheqjen nëndrejtori Sokol Skuraj

Emri i tij u lakua shumë kohët e fundit në lidhje me skandalin e vjedhjes nëpërmjet rimbursimit të barnave që bëhej në bazë të recetave fiktive. Në raportin ku u konstatua kjo skemë vjedhjeje, përmendej edhe emri i nëndrejtorit të FSDSKSH-së.
transparent

dhj92015

Në janar ndalohet dypunësimi i mjekëve të shërbimit publik

Fondi i Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor ka paralajmëruar mjekët që punojnë në sistemin shëndetësor publik se për muajin janar duhet të zgjedhin nëse do të punojnë në privat apo në shtetëror. Drejtorja e FSDKSH, zj.Milva Ekonomi sqaron se kjo do të vlejë kryesisht për spitalet jopublike që kanë l
transparent

dhj182015

Kontratat e reja me FSDKSH. Shefat e Shërbimeve në vështirësi

Fondi i Sigurimeve të Detyrueshme të Kujdesit Shëndetësor ka publikuar draft kontratat që do të lidhë me qendrat spitalore dhe mjekët për vitin 2016. Por ky vit sjell një kusht të posaçëm në kontratat që Fondi do të nënshkruajë me ta, pasi nuk lejon dypunësimin, të paktën në spitalet jo publike
transparent

dhj292015

FSDKSH, Vjollca Braho emërohet në krye të Fondit

Është emëruar në krye të një ndër institucioneve më të rëndësishme shëndetësore ish-drejtoresha e sigurimeve shoqërore zj.Vjollca Braho. Pas dorëheqjes së Astrit Becit për shkak të skandalit të vjedhjes nëpërmjet rimbursimit të barnave, që u konstatua në pranverën e vitit 2015,
transparent

shk152016

FSDKSH: Ja kategoritë me numrin më të madh të kartave të shëndetit

Që nga nisja e procesit të shpërndarjes një vit më parë e deri më sot, Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor ka pajisur 941.954 qytetarë me kartë shëndeti. Në komunikatën për media, FSDKSH njofton se duke marrë shkas nga shtimi i fluksit të qytetarëve për të marrë kartën e shëndet
transparent

shk262016

FSDKSH: Brenda dy javësh përfundon lista e barnave të rimbursueshme

Në mesin e muajit mars duket se do të jetë gati lista e re e barnave të rimbursueshme. Burime nga Fondi i Sigurimeve të Detyrueshme të Kujdesit Shëndetësor shpjegojnë për Farmacist33.al se puna është fokusuar tek propozimet për barna të reja që do të futen në listë për vitin 2016.
transparent

mar82016

Mjekët e dy punësuar. FSDKSH: Në fund të javës mbyllet verifikimi. Emrat e mjekëve në drejtoritë përkatëse për masa

Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor është duke ushtruar kontrolle në spitalet jopublike dhe publike që kanë kontratë me Fondin, për të verifikuar mjekët që janë të dy punësuar. Në fakt, ky ishte urdhër i ministrit të Shëndetësisë, i cili duhet të hynte në fuqi që në muajin janar
transparenttransparent
Download Center

Principi e Pratica Clinica
Artikuj të shkëputur
shkoni në download >>
separa
Principi e Pratica Clinica
Urdhëra dhe Udhëzime
shkoni në download >>
separa
Principi e Pratica Clinica
Projektligje dhe Ligje
shkoni në download >>